Pasifik GYO

İnsanın kendini ifade etme yöntemlerinden biri olan tasarım, bizim için vazgeçilmez bir unsur. Ancak biz tasarımdan, sadece kâğıt üzerinde görülen çizimleri anlamıyoruz. Bizim için tasarım, hayatın her alanına yansıyan bir üretim biçimi ve bir yaşam estetiği…

Şehri değiştiren, hayatınızı farklılaştıran, şehircilik kavramına yeni açılar katan bir anlayışı benimsiyoruz. Amacımız, sadece güzel ve sağlam binalar yapmak değil… Biz, geleceği de inşa etmek istiyoruz.

Estetik ve konforlu alanlar geliştirerek, beklentilerin ötesinde bir yaşam standardı için detaylı düşünülmüş, sınırsız hayal gücüyle işlenmiş, akıldan ve teknolojiden beslenen ama doğaya, yeşile ve insana saygılı bir felsefeyle şehre ve geleceğe şekil vermek istiyoruz.

Şimdiye kadar yaptıklarımızdan gurur, yapacaklarımız için ise heyecan duyuyoruz.

Pasifik GYO “Yaşamı Tasarlar”

PROJE EKİBİ

Proje İsmi

NEXT LEVEL İSTANBUL

Arsa Sahibi

EMLAK KONUT GYO A.Ş.

Yatırımcı

PASİFİK GYO

Mimari Proje

TABANLIOĞLU MİMARLIK

Peyzaj Projesi

DS MİMARLIK

İç Mimari Proje (Konutlar)

TABANLIOĞLU MİMARLIK

Statik Projeler

BALKAR MÜHENDİSLİK

Mekanik Proje

GDM MOSKAY MÜHENDİSLİK

Elektrik Proje

HB TEKNİK

Deprem Statik Danışmanı

PROF. DR. RAMAZAN LİVAOĞLU (ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ)

Cephe Danışmanı

BAYMİM CEPHE DANIŞMANLIK

Asansör Danışmanı

BY LIFT

Aydınlatma Danışmanı

ZKLD LIGHTING DESIGN

Akustik Danışmanı

MEZZO STÜDYO

Trafik Danışmanı

HARTEK HARİTA TEKNOLOJİ İNŞ.

Otopark Danışmanı

HARTEK HARİTA TEKNOLOJİ İNŞ.

Yangın Danışmanı

ETİK MÜHENDİSLİK

Altyapı Proje

SİGAL MÜHENDİSLİK

EMLAK KONUT

1953 yılında bir ülkenin kentleşme çalışmalarına öncülük edecek, insanların yaşam kalitesini yükseltecek anlayış hayat buldu. İnşaat alanının köklü markası Emlak Konut’un, başarılarla dolu yolculuğu başladı. İnsan hayatına konfor katacak, çevreye duyarlı, modern kentler kurmak, kurumsal vizyon olarak belirlendi. Bu temel amaçla birlikte Emlak Konut, sektörüne pek çok yenilik getiren uygulamaların mimarı oldu.

Emlak Konut, ülkemizin planlı kentleşmesinde örnek teşkil eden, iz bırakan projeler gerçekleştirdi. Bulunduğu semte ismini verecek büyüklükte ve döneminin en yenilikçi kentlerini inşa etti. Bu istikrarlı büyüme, ciddi bir dönüm noktasını beraberinde getirdi ve 2002 yılında Emlak Konut, gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüştü. Bu dönüşüm aslında dev projelerin, ses getirecek atılımların ve daha büyük bir şirket olmanın habercisiydi. ‘’Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’’ olmasıyla beraber Emlak Konut; tasarım alanında dünyada yankı bulan, çevreye duyarlı teknolojileri içinde barındıran, şehre değer katan niteliklerde projelerin ardında yer aldı.

2003 yılından bugüne kadar çeşitli büyüklükte toplam 285 projenin ihalesini gerçekleştirerek, bu projelerin tamamlanması sonucunda 193.788 bağımsız bölümün yapılmasını sağlamış olacaktır.

Emlak Konut hızlı büyümesini taçlandıracak, hedeflerini daha geniş ufuklara taşıyacak bir atılımla iki kez halka arz edildi. 2010 yılındaki ilk arz, Cumhuriyet tarihinin en büyük 5 halka arzı arasına girdi. 2013’teki ikincil halka arz ise son 5 yılda Avrupa’da gayrimenkul alanında yapılan en büyük halka arz oldu. Halka arzlarla büyüyen Emlak Konut, 3,8 milyar liralık ödenmiş sermayesi ve 30 Eylül 2023 itibarıyla ulaştığı 60,8 milyar liralık aktif toplamıyla Türkiye’nin en güçlü şirketleri arasındaki yerini daha da sağlamlaştırmıştır.

Emlak Konut kuruluşundan beri artan ivmesi, insan odaklı kurum felsefesi ve geldiği noktadaki konumu itibariyle yarınlara güçlü adımlarla yürüyor. Bu ülkenin gururla anılacak, küresel oyuncusu olma hedefine her geçen gün biraz daha yaklaşıyor…